Pályázatok Pályázatok
jegyzet ( 2011.12.04)

Nyomtatóbarát változat

Vissza


LÁSZLÓ, ARANKA és a közösségi alapítványok

A közösségi alapítvány egy adott városra illetve annak egy részére fókuszáló támogató szervezetet, amely fő tevékenységének tekinti a helyi forrásokra építő adománygyűjtést, a helyi ügyek megoldására létrejövő, helyi programokat segítő támogatásosztást és a közösségépítő tevékenységet egyaránt.

László és Aranka a Gyökerek és Szárnyak Civil Fejlesztő Műhely által kitalált és Simonyi Cecilía által megformált személyek, akik nagyon szívesen beszélgetnek a közösségi alapítványokról.
A
www.civitalis.eoldal.hu/cikkek/interaktiv.html oldalon Ön is megismerkedhet velük és a közösségi alapítványok világával.

A közösségi alapítványok koncepciója nem ismeretlen a hazai civil szakemberek és a szélesebb publikum számára, hisz már egy évtizede, hogy időről időre cikkek jelennek meg és szakmai tanácskozások szerveződnek a témában. Magyarországon először Egerben, majd évek múltán az egyik pesti kerületben, a Ferencvárosban láttak neki elszánt csoportok egy-egy közösségi alapítvány megvalósításának. Aprólékosan, sok önkéntes munkával megpróbálnak létrehozni egy adott városra illetve kerületre fókuszáló támogató szervezetet, amely fő tevékenységének tekinti a helyi forrásokra építő adománygyűjtést, a helyi ügyek megoldására létrejövő, helyi programokat segítő támogatásosztást és a közösségépítő tevékenységet egyaránt.

A közösségi alapítványok koncepciója ilyen egyszerű, s mégis a részletek tehetik valóban izgalmassá és egyedivé a gyakorlati megvalósítást mindazok számára, akik tenni szeretnének annak a helynek a fejlődéséért, ahol élnek, dolgoznak.
Hogyan biztosíthatjuk, hogy a közösségi alapítványt egyaránt magukénak érezzék a helyi vállalkozók, magánszemélyek, civil csoportok és az önkormányzati intézmények, s mégis elismerjék függetlenségét? Miképp végezhet magas szakmai szinvonalú munkát a közösségi alapítvány a helyi adományozás fejlesztése és népszerűsítése területén? Képes-e a közösségi alapítvány olyan csoportokat is aktivitásra motiválni, akik eddig inkább passzív szemlélői voltak közösségük életének? Lehet-e a mai Magyarországon a napi tevékenység mellett a hosszú távú kiegyensúlyozott működést garantáló alaptőkére is gyűjteni?

Ki szólítja meg azokat, akik érdeklődnek egy ilyen szervezet helyi megvalósíthatósága iránt?
László. Ö teszi fel azokat a kérdéseket, melyekre válaszolva ki-ki képet kaphat arról, hogy őt személyesen mi segíti vagy hátráltatja egy helyi közösségi alapítvány jövőbeli kezdeményezőjeként, A kérdés-felelek egy ajánlással zárul, melyben a következő lépések megtételére kapunk bátorítást.

És kihez fordulhatnak azok, akik nem egyedül, hanem inkább másokkal közösen beszélgetnének közösségi alapítványuk szükségességének és megvalósíthatóságának kérdéseiről?
Aranka, aki bíztat és lépésről lépésre segítséget és ötleteket ad egy közösségi beszélgetés megszervezéséhez és levezetéséhez ebben a témában.

A Civitalis Egyesület weboldalán (újra) beléphetünk a közösségi alapítványok világába, ahol László és Aranka segítségével kedvet, alapvető információkat és némi elemzést kaphatnak első kézből a közösségi alapítványokról azok, akik érzik, hogy kötődnek a helyhez ahol élnek/dolgoznak, és akik fontosnak tartják, hogy tegyenek érte valamit, kezdeményezzenek, vagy másokkal közösen tevékenykedjenek egy „saját” közösségi alapítvány létrehozása érdekében.

Lépjen be a közösségi alapítványok világába: www.civitalis.eoldal.hu/cikkek/interaktiv.html

Ha gond lenne a fenti linkkel kérjük használja ezt: http://laciaranka.skawa.hu/






Távoktatási tanfolyamaink



Hírek a Főoldalról


Ingyenes