Kik a szervezők?

    Közösségfejlesztők Egyesülete
    A Közösségfejlesztők Egyesülete 1989 márciusában alakult. Küldetése, hogy demokráciaépítő és társadalomfejlesztő mozgalmat szervezzen szerte az országban és a régióban, amelyet a helyi cselekvés inspirálása, a részvétel erősítése, a képessé tétel, s ezzel párhuzamosan a közösségfejlesztés szakmai fejlesztése révén kíván elérni. Az egyesület célja az állampolgárok közösségi kezdeményező- és cselekvőképességének fejlesztése. E cél megvalósulását az állampolgárok saját és a köz ügyeiben való részvételének fokozásával, az önszerveződés és a helyi cselekvés közösségi feltételeinek javításával, a demokrácia helyi intézményeinek építésével kívánja segíteni.
    www.kka.hu, kofe@kka.hu, Péterfi Ferenc, 1 201-5728

    Civil Kollégium Alapítvány
    A Civil Kollégium Alapítvány országos felnőttképzési fejlesztő szervezet, amely a cselekedni kívánó állampolgároknak és az önszervező közösségek tagjainak, valamint a közösségfejlesztő, közösségi munkás szakképzésekben résztvevőknek szervez gyakorlati kurzusokat.
    A CKA küldetése az, hogy minden, de leginkább a hátrányos helyzetű térségek állampolgárainak lehetőséget adjon az ingyenes vagy önköltséges általános célú felnőttképzéshez; hogy motiválja őket a képzésben való részvételre; hogy képessé tegye őket a hatékony helyi cselekvésre, s hogy hozzájáruljon az e folyamatot segítő közösségi szakemberek szakképzéséhez.
    A CKA célja a cselekvő állampolgárok és közösségeik látókörének szélesítése, általános műveltségének emelése, állampolgári ismereteik növelése és az újonnan szerzett ismeretek hatékony alkalmazásának elősegítése. Célja továbbá hozzájárulni elkötelezett, nyitott, demokratikus szemléletű és a gyakorlatban is cselekedni képes szakemberek képzéséhez.
    www.civkollegium.hu, civkol@kka.hu, civilkollegium@indamail.hu, Varga Máté, 1 201-5728

    Közösségi kezdeményezéseket segítő szakmai hálózat („Köztámháló”)

    A hálózat 2004 szeptemberében kezdte meg működését, az Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium programjaként. A hálózatot minden megyében egy közösségfejlesztő szakember szervezi, megyei műhelymunkán keresztül valósítva meg a program hálózatszervezési célját. A műhely a hátrányos helyzetű kistelepülések, nagy lakótelepeken élők felé nyitott, s azt akarja elérni, hogy ezeken az önmagukat még meg nem szervezett területeken is beinduljanak közösségi kezdeményezések. E kezdeményezések által az ott élő állampolgárok helyzete javulni kezd, mert bekapcsolódnak egy megyei vérkeringésbe, hozzájutnak információkhoz, szervezkedésük révén pedig javakhoz és szolgáltatásokhoz.
    www.szmm.gov.hu
    www.kka.hu


    Szövetség a közösségi részvétel fejlesztéséért Egyesület
    A közösségiség mellőzésének társadalmi kockázata, hogy még több elnyomott és perifériára szorult ember idegenedik el a társadalomtól.
    E felismerés vezette az alapítókat, az Autonómia Alapítványt, a Civil Kollégium Alapítványt, a Felső-Kiskunsági Közösségi Munkások Egyesületét, a Kelet-Magyarországi Közösségszolgálat Alapítványt, a Közösségfejlesztők Egyesületét, a Közösségi Kapcsolat Alapítványt, a Partners Hungary Alapítványt, a Regionális Forrásközpontok Országos Egyesületét, a Soros Alapítványt és az Ökotárs Alapítványt a Közösségi Részvétel Fejlesztéséért Egyesület létrehozására, 2004 decemberében.
    A Szövetség azokat a szervezeteket fogja össze, amelyek együttműködésükkel hozzá kívánnak járulni a közösségfejlesztés, a közösség szervezés, a közösségi munka, közösségi tervezés, társadalmi súlyának növeléséhez.
    Giczey Péter, giczey@axelero.hu, 06 20 946-2604


    Magyar művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus
    Az Intézet megalakulása óta (1951) a helyi közművelődési tevékenységek és a megyei /fővárosi feladatok segítése érdekében országos közművelődési tanácsadást és szolgáltatást biztosít. Ezen belül feladatunk a nem hivatásos művészeti mozgalmak segítése, az előadó- és vizuális művészeti rendezvények koordinálása, a szakági képzések és vizsgáztatások rendszerének a kialakítása, azok lebonyolítása, fesztiválok, konferenciák szervezése.
    A nemzetiségek és az etnikai csoportok kulturális hagyományainak, társadalmi szokásainak, művészeti értékeinek gondozása, ápolása. A szakemberek képzése, állami feladatként vizsgabizottságok működtetése, a továbbképzések biztosítása. Szakmai, szakági kiadványok, közművelődési periodikák megjelentetése.
    A művelődési otthonok és a művelődési szervezetek tevékenységének elemzése, statisztikai adatok értékelése, a kulturális segítő tevékenységek rendszerezése. A közművelődési események rögzítése, feldolgozása. A szakirodalom és a dokumentáció gyűjtése, rendszerezése, információs rendszer működtetése. A szakterület nemzetközi kapcsolatainak ápolása, szélesítése.
    www.mmi.hu